Jedete do Londýna?

Pokud rádi šijete a odpověděli jste na otázku v nadpisu ano, musíte rozhodně navštívit trh ve Walthamstow. A vezměte si velký kufr!

To jsem takhle byla pracovně v Londýně. Před cestou jsem si říkala, že by bylo pěkné si z cesty přivézt něco pěkného na šití. Tak jsem udělala předběžný průzkum, zda je nějaké místo kam bych měla rozhodně zajít. Všechny blogy jednohlasně hlásaly Walthamstow market. Tento trh je některými označován za Mekku všech švadlen:). Někteří dokonce vypracovali mapku trhu pro lepší orientaci.  Trh se nachází na konečné stanici linky metra Victoria, přesně na opačné straně Londýna než byla moje konference. Nejprve jsem plakala, že to asi nezvládnu, když jsem v Londýně jen dva dny a mám nabitý program, ale touha podívat se na ono posvátné místo byla větší. Přivstala jsem si tedy, abych se stihla vrátit včas na konferenci a vypravila se na více jak hodinovou projížďku londýnským metrem.  Dorazila jsem na místo před devátou hodinou, zrovna když většina trhovců začala vybalovat svoje zboží.  Očekávala jsem trh jen s látkami, podle toho jak to ostatní popisovali, ale uvítal mě trh kompletně se vším. Od čersvého ovoce a zeleniny, přes ryby, po obchod s parukami. Trochu taková holešovická tržnice, jen místo Vietnamců zde prodávají většinou muslimští přistěhovalci.

Na látky jsem narazila jak v kamenných obchůdcích, tak na stáncích, stejně tak na galanterii. Nechtěla jsem tomu věřit, ale opravdu se tu prodávají látky za 1 až 2 libry!  za metr. Ty lepší pak nejvýše za pět. Chtěla jsem si koupit všechno. Bohužel jsem do Londýna přijela jen s malým kufrem, navíc už téměř plným.

foto ze stránek http://didyoumakethat.com/

Fotografií bohužel moc nemám, venku foukal vítr a pršelo a z předchozích zkušeností vím, že trhovci nemají lidi s foťákem příliš v oblibě. Tato je z obchůdku, zřejmě italského prodavače, Fabric Market, tam se mi líbilo nejvíc :)

trh

Nakoupila jsem tedy jen něco málo:

4 m smetanové krajky  po 1,50  £

2 m zeleného piké taktéž po 1,50  £

2 m kostkované bavlny  po 2 £

a 3 m puntíkovaného pružného tylu po 2 £ (netuším co s tímhle budu dělat, ale hrozně se mi líbil)

latky

V jednom z obchůdků uchvátil pana prodavače můj „metrový zip“ na bundě a ještě mi přihodil kus pružné, tmavě modré krajky jako dárek (zřejmě zbytek, se kterým nevěděl co by).

Všichni doporučují trh navštívit v sobotu, kdy je zde nejvíce lidí a největší výběr, já byla bohužel omezená na úterý, ale zklamaná jsem nebyla. Pár obchůdků bylo zavřených, ale i tak jsem měla problém kufr před odjezdem dopnout.

Zřejmě si jednou udělám výlet do Londýna pouze na trh a s prázdným kufrem. Zkusím to propočítat, třeba to i s letenkou vyjde levněji, než nakupovat tady :)

Napsat komentář