O mně

jáAhoj! Jmenuju se Jana,  jsem vědec z povolání a ráda šiju. Hodně. K nelibosti všech, co jsou v doslechu šicího stroje, a k libosti těch, co mé výtvory nosí.

K šití jsem se dostala už asi v osmi letech, kdy jsem se pod dozorem maminky pokoušela ušít nějaký ten obleček pro panenky. Pak dlouho dlouho nic. A pak jsem si, asi před pěti lety, řekla: “Bylo pěkné mít doma šicí stroj”. Nejen proto, že jsem potřebovala občas obroubit nějakou tu záclonu nebo zkrátit kalhoty, ale v běžných obchodech se nějak nedostávalo zboží podle mého vkusu a tak jsem začala uvažovat i o výrobě vlastního oblečení. K mému nadšení mi Ježíšek v té době šicí stroj přinesl. A tím to všechno začalo.

Od té doby jsem se snažila ušít různé části oblečení s větším či menším úspěchem. Jelikož v okolí nebyl nikdo kdo by mi byl schopný radit. Většinu věcí jsem se naučila metodou pokus-omyl.  A ano pak tady bly ten zázračný pan Google, který mi uměl odpovědět skoro na všechno. Pokud jsem se ho tedy ptala anglicky. Zatím šiju většinu věcí podle hotových střihů, které si podle libosti upravuji. Mým snem je umět si navrhnout střihy vlastní.

Po shlédnutí všech tří řad britské show The Great British Sewing Bee jsem si říkala jaká je škoda, že nic takového neprobíhá i u nás a jaká je škoda, že pokud česká švadlenka nevládne angličtinou, tak si ten pořad ani nepustí ani nenajde pořádné návody nebo rady. Proto jsem se rozhodla, podělit se o své zkušenosti se šitím s ostatními.

V méně či více pravidelných článcích uvidíte co zrovna tvořím, názory na zakoupené střihy a ukázky některých technik, co jsem se naučila. Zároveň bych vám pomocí slovníku ráda přiblížila nějaké pojmy používané v návodech na šití, které člověk nepohybující se v oboru většinou v životě neslyšel.

Netvrdím o sobě, že jsem švadlena nebo návrhářka, jen se snažím šít pěkné oblečení.  Někdy jsem pro své modely nazývána hipsterem, ale co, mě je to jedno! :)

Pokud máte jakékoli připomínky či nápady, jak můj blog vylepšit, neváhejte mě kontaktovat.

Napište mi

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Vaše zpráva