Špulkové tílko

To jsem takhle potřebovala koupit pár knoflíků. Samozřejmě, že neumím do obchodu s látkami vejít, koupit co potřebuju a zase vypadnout, pokud tam tedy nejdu deset minut před zavíračkou.  Vždycky se tam musím alespoň chvíli rozhlížet, nemají-li něco pěkného. No, a zase měli. Při sledování jednoho dílu The Great British Sewing Bee jsem zatoužila po topu bez rukávů z bavlněné látky a když jsem uviděla tuhle krásnou látku se špulkami, věděla jsem, že to je přesně ta co potřebuju.

spulky4

Stačil mi jí pouze jeden metr o šíři 110 centimetrů. Jelikož pořád neumím kreslit vlastní střihy, rozhodla jsem se nejprve prohledat mojí stávající zásobu, než budu muset zase nějaký kupovat. A našla jsem střih na velmi jednoduché šaty, který jsem jen přiměřeně zkrátila.

spulky1

Ušito bylo asi za hodinu a půl, takže přesně podlé názvu střihu Jiffy (vteřinka, okamžik). Tílko je tvořeno jen šesti díly z čehož tři slouží jako podsádka pod průramky a výstřih.

spulky5

Původní šaty mají na zádech zapínání na zip, to jsem tady zavrhla a záda jsem normálně sešila, nesešitých jsem nechala jen 15 cm od horního okraje, abych se do tílka mohla obléct. Zapínání jsem pak vyřešila jedním knoflíkem a nitěným poutkem vzadu na krku.

nitenepoutko

A tady je. Mám z něj radost :)

tilkospulky

Vzor na zádech asi mohl navazovat lépe, ale jelikož jsem látky neměla moc a vzor není až tak pravidelný aby mi to vadilo, nechala jsem to být.

spilky2

2x reakce na “Špulkové tílko”

  1. Hanka napsal:

    Prosím kde se dá sehnat střih na uvedené šaty??? vypadají krásně!

  2. nitě_všude napsal:

    Střih na Jiffy šaty je Simplicity 1609. Já jsem ho kupovala a stahovala ze sewingpatterns.com, mívají tam akce na střihy, ale to stahování je tam nějaké komplikované. Jinak se dá stáhnout třeba tady, ale koukám, že není zrovna nejlevnější http://www.simplicitynewlook.com/1609/#.VnPm-PnhCCo

Napsat komentář