Trička Bronte

Už jsem si dlouho nekoupila ani neušila nové tričko a ta starší začínají vypadat nějak unaveně. Využila jsem tedy posledních pár volných dní pro dozásobení šatníku. Před Vánoci jsem nakoupila několik látek a vyhlídla si pěkný střih od Jennifer Lauren Vintage. Střih je doporučený pro většinu pružných materiálů a podle recenzí měl být jednoduchý. Dokonce k ušití není potřeba žádné speciální nástroje, stačí pouze obyčejný šicí stroj.

DSCF5676

Recenze měly pravdu, ušití jednoho trička mi zabralo něco málo přes hodinu. Střih se skládá pouze z pěti dílů, přední díl, zadní díl, dva rukávy a dva lemovací proužky.

DSCF5652

Návod ke střihu je velice detailní a s názornými obrázky. Nejvíce času asi zabere našití kontrastních lemovacích proužků, které se musí do výstřihu rovnoměrně natáhnout.

DSCF5654

DSCF5659

Po přišití se ještě švový přídavek prošije, aby lem pěkně držel. Já jsem k tomuto prošití i ušití celého trička použila dvojitou jehlu.

DSCF5655

Pak se přední a zadní díl sešijí k sobě, přišijí se k nim rukávy a v jednom sledu se sešijí spodní rukávové a boční švy. Pak už jen rukávy a spodní okraj olemovat a je hotovo.

DSCF5668

Jediná věc která se mi moc nelíbila, bylo takovéto krčení zadního dílu za krkem.

DSCF5661

To naštěstí vyřešilo přichycení předního a zadního dílu pár stehy ve výstřihu k sobě. V původním střihu zdobí tričko v tomto bodě knoflíčky, tak je pravděpodobné, že se se sešitím počítá.

DSCF5662

Také mne zarazilo, že v návodu je doporučeno na triko v mojí velikosti s dlouhým rukávem 1,6 metru. Já koupila 1,5 a zbylo mi ještě na jedno s krátkým rukávem :)

Možná je potisk s velrybami trošku infantilní, ale ten dětský materiál (95% bavlna, 5% elastan) je skvělý na dotek i na práci s ním.

DSCF5664

Hůře už se pracovalo s viskózou na další dvě trika (95% viskóza a 5% elastan). Dost dlouho mi trvalo než jsem je před stříháním dostala do požadovaného tvaru, ale pak už to nebylo tak složité.

DSCF5670

DSCF5672

A nezapomenout na cedulku! :) Tenhle střih určitě ještě někdy použiji.

DSCF5677

Teď bych potřebovala ještě nějaké padnoucí jednobarevné kalhoty, ale pořád na ně nějak nemůžu sebrat odvahu :)

2x reakce na “Trička Bronte”

  1. Tereza napsal:

    Hm, o kalhotách mi povídejte. Vzdala jsem to už před lety, když mi „na míru“ dvě švadleny nakreslily střih a každý byl ale úplně jiný, to mi hlava nebrala. Nevlezu se to těch nudlí, co prodávají, ale zase nechci plandy. Malinko vyšší, ale určitě ne až do pasu. Tedy to, co v obchodě neexistuje. Ty jedny kalhoty, co mi padnou a nosím je pořád dokola, se asi už brzy rozpadnou …….

  2. Terka napsal:

    Prosím. kde jste si nechala dělat štítky? Díky

Napsat komentář