Jak jsem šila kostýmy – část třetí – na jevišti

Jak jsem slíbila, přináším poslední díl mého zápolení s kostýmy pro ochotnické divadlo. Nakonec jsem všechno stihla ušít včas a doufám, že i ke spokojenosti.

Ke košili a šatům nakonec přibyla ještě jedna pánská noční košile a kápě pro krysaře.

Noční košili jsem ušila podle stejného střihu jako přechozí košili s fiží.  Pouze jsem jí prodloužila a zapínání udělala jen do půlky hrudníku. Okraje rukávů jsem opět nařasila, ale už jsem je nelemovala krajkou.

DSCF4673

Omluvte mou dámskou figurínu s podprsenkou a kvalitu fotek, pánskou figurínou nedisponuji a nestihla jsem focení za světla :)

DSCF4674

Takhle pak vypadala košile na jevišti. Nevím jestli je tak nakrčená protože je zmuchlaná, nebo proto že je špatně ušitá, ale každopádně to vypadá jako by v ní dotyčný opravdu spal.

DSCN0317

Ušít takovou kápi pak bylo mnohem jednodušší. Samozřejmě existuje spousta sofistikovanějších střihů, ale tenhle bohatě stačil. Sestává se v podstatě ze dvou obdélníků. První větší, který tvoří plášť a druhý menší, který tvoří kapuci.

DSCF4515

DSCF4516

První díl se na kratším okraji nařasí a přišije k delšímu okraji druhého dílu. Kapuce se pak jen na horní straně sešije a je v podstatě hotovo.

DSCF4583

Už stačí jen celou kápi začistit a přidat vázačky.

DSCF4578

Je libo kapsičku na flétnu?

DSCF4580

Na kápi jsem materiál vybírala hlavně podle barvy a nakonec jsem vybrala na můj vkus možná až moc světlý flauš. Jelikož je flauš vcelku objemný, s prošíváním nařasené části jsem měla chvílemi problémy, ale jehla i stroj to naštěstí ustáli.

Výsledek můžete posoudit zde.

DSCN03161

DSCN0311

Pro ilustraci ještě fotografie z jeviště s kostýmy z minulých dílů.  Jeden fešák v  košili.

DSCN0368

a dvě krásné slečny v puntíkách :)

DSCN0296

Musím všechny zůčastněné pochválit, představení se mi moc líbilo a doufám, že se budu moci těšit na další spolupráci :)

Napsat komentář