Krajkové šortky

Kdysi dávno jsem ve výprodejové sekci obchodu koupila odstřižek krajkové látky. Byl malý, ale kombinace černé a zlaté se mi zalíbila. Pak ten odstřižek ležel několik let na dně košíku se zbytky látek. Občas jsem na něj narazila a vymýšlela, jestli tou krajkou ozdobím nějakou halenku nebo sukni. Bohužel, na ušití celého oděvu to byl kousek dost malý.

shorts7

Pak jsem objevila v Burdě (2013/04 #102)  krajkové kraťasy. Pravda z trochu jiného typu krajky, ale doporučované množství látky bylo právě těch 80 cm, co jsem měla já.

Někdy v únoru jsem tedy pojala plán, že si ušiju krajkové kraťasy vypodložené lehkou sportovní podšívkou – na léto ideální.  Krajková látka měla vlnkové okraje z obou stran. Ty akorát vystačili na spodní okraje všech dílů nohavic. Při stříhání jsem jenom musela dát pozor na návaznost vlnek.

shorts8

Všechny díly krajky se hned na začátku vypodložily podšívkou a dále se braly jen jako jedna vrstva materiálu, takže odpadla práce s tím, že by švy byly pod krajkou vidět, protože je podšívka pěkně schovala. Přesto jsem pro šití zvolila dvojtý rovný steh a švový přídavek sestřihla, aby v místě, kde není podšívka byl šev co nejmenší.  Šití moc času nezabralo ale zahrnovalo vytvoření poklopce (s těma nejsem kamarád), takže jsem vždy ušila jenom kousek a pak kraťasy zase odložila s tím, že na ně stejně není počasí. Později mi pro změnu chyběl zip a tak dále a tak dále.

shorts1

Ale po dvou měsících velice občasné práce, je zdá se hotovo. Kupodivu i ten zip šel nějak přišít.

shorts6

Kraťasy mají klasický poklopec se zipem a v pásku našitá dvě očka a háčky místo knoflíku.

shorts5

No jo hotovo, ale kam se takové kraťasy nosí? Látka vypadá tak trochu jako na ples, ale tam si asi kraťasy brát nebudu :) Navíc jsem je zamýšlela na léto, ale co si k tomu obleču? Musí to být něco nevýrazného aby se to netlouklo. Vyzkoušela jsem je v kombinaci s hnědou. Není to špatný, ale pořád si tím nejsem úplně jistá.  Možná se na mně až moc blyští.

shorts3

Nemáte někdo nějaký nápad s čím je kombinovat? Černé tílko? Žlutá barva? Trošku se obávám, že je čeká osud kousku oblečení, co je na pohled krásné, ale nosit se normálně ven nedá.

4x reakce na “Krajkové šortky”

 1. Markéta napsal:

  Jani, jsou perfektní!!! V létě je tutově unosíte, vůbec bych se toho nebála :-). Viděla bych to na černý nebo béžový volný top a baleríny. Markéta

 2. nitě_všude napsal:

  Děkuji za oficiálně první komentář :) Až bude tepleji, budu zkoušet různé kombinace, snad se mi bude nějaká líbit.

 3. Míša napsal:

  WOW, moc krásné. Na kombinaci s černým tílkem se rozhodně nic nezkazí, já bych si možná troufla jít i do fialové :)

 4. Soňa napsal:

  Na neformalni letni kousek to nevidim, to je proste jasna bila kosile. Model na veceri do nejake pekne restaurace, do divadla… K tomu baleriny, do ruky psanicko :)

Napsat komentář