Opožděně velikonoční, aneb na co se mohou hodit zbytky látek

Měla jsem připraveno něco s velikonoční tematikou, ale nějak se mi to nezadařilo během velikonočního výletu sepsat, takže opožděně.

Také si všechny odstřižky látek schováváte? Já ano, i když někdy opravdu nevím na co, oblečení už se s toho ušít nedá, ale co kdyby. Už toho mám tři krabice. Jsem si ale jistá, že jakmile tu hromadu vyhodím, budu z ní okamžitě okamžitě potřebovat. Nejpozději druhý den.

Většinou maličký kousek využiju na potahování knoflíků, když chci nějaké opravdu kontrastní jako třeba tady. Nebo na nějakou barevnou kapsu, ale jinak jen pořád kupím a nepoužívám.

Při nedávném brouzdání po internetu jsem ale našla inspiraci, jak jinak takové zbytky využít – velikonoční slepičky.

slepicky

Jejich ušití je velmi jednoduché a téměř nic k tomu není potřeba. Stačí vám vlastně jen dva stejně velké čtverečky látky, zbytek filcu na zobáčky, hřebínek, nožičky nebo ocásek a kousek gumičky na poutko, pokud je plánujete na něco věšet.

slepicky2

Podrobný návod najdete třeba zde na fléru. Já jsem ušité slepičky vycpala zbytky vatelínu a jediné do čeho jsem investovala bylo deset párů nalepovacích očí :)

slepicky3

Kuk! Pokud si chcete udělat místo ve skříni musíte ty slepičky potom samozřejmě rozdat :)

slepicky4

Kromě slepiček jsem si musela ušít i něco nového na sebe, aby mě nepokakal beránek! Dětský úplet s jablíčky je krásně heboučký a jarně barevný.  Je to jen trochu upravený střih na tričko s lodičkovým výstřihem. Lemy výstřihu a rukávů jsou opět odstřižky z jiného trička, které se dva roky válely na dně krabice a čekali až jim najdu upotřebení.

tricko-jablka

A jak využíváte odstřižky vy? Nemilosrdně je vyhazujete, nebo jich máte taky plnou skříň?

Napsat komentář