Víkendový záchvat šití

Pokud šijete, víte, že se to brzy rozkřikne po okolí, zvlášť pokud se tím všude chlubíte :) Pak za vámi začnou pomalu chodit lidi, že by potřebovali ušít to, či ono. Jednou je to tričko, jednou nějaká taštička a další věci. Většinou řeknete, že to není problém, protože jsou to věci snadné a na ušití rychlé, ale pak najednou s hrůzou zjistíte, že jste toho naslibovali nějak moc a máte toho na hromadě „na ušití“ nějak moc. Nemluvě o těch složitějších věcech, co jsou potřeba dodělat.  Tento víkend jsem se rozhodla s tou hromadou něco udělat. V týdnu jsem všechno na jeden zátah nastříhala a připravila k ušití a v neděli jen vzala do rukou jednotlivé díly a šila a šila a šila.

Vznikly z toho další dvě Bronte trička. Jedno s ptáčky.

DSCF6267

A jedno s minivany.

DSCF6264

U toho jsem přišila přední díl na zadní místo na opak. Nevypadá to tak zle, zase trochu změna. Ale uvidím co na to dotyčná. Přinejhorším to kousek rozpářu a sešiju správně.

DSCF6265

Dalším kouskem byly šaty s plameňáky, tentokrát pro mě. Vůbec nechápu, proč se pořád trápím šitím padnoucích šatů z tkaných materiálů, když jsou šaty z elastických materiálů tak jednoduché na ušití a pohodlné na nošení.

DSCF6270

Plameňákové šaty jsou falešně zavinovací a vzadu nemají pásek ale volnou vázačku. V jednom střihu Butterick 6051 najdete hned několik variant těchto šatů. Já si vybrala model B, zavinovací s krátkým rukávem.

B6051

Přijde mi, že vršek by mohl být trochu upnutější, ale kdybych ušila o číslo menší, zas bych měla moc upnutý spodek. Možná udělat menší jen vršek a možná bych se měla odpoutat od představy, že všechno oblečení má přiléhat přesně k tělu :) Spodní lem se mi tady trošku kroutí, protože jsem ho přišila dost blízko od kraje, ale věřím, že první vyprání a další přežehlení, tenhle problém nadobro vyřeší.

DSCF62732

Mimo obleční pak přicházejí požadavky na neobvyklejší věci. Jako bylo například toto pouzdro na jehlice. To jsem šila podle obrázku, s požadavkem na něžné barvy a puntíky. Snad jsem své zadání splnila.

DSCF6255

Jehlice do toho pasují, tak je to asi správně.

DSCF6256

DSCF6254

Do kategorie neobvyklých požadavků patří zajisté i těhotenská/nosící vsadka do softshellové bundy, kterou jsem šila někdy koncem roku, ale ještě jsem o ní nepsala. Šila jsem jí víceméně podle obrázků u eshopů a diskuzí, kde psali, že by měla být alespoň 60 cm široká, což se mi zdálo docela dost na těhotenské břicho, ale na dítě v šátku to asi bude lepší.

DSCF5488

Myslím, že jsem to nakonec vymyslela docela obstojně. Jen u krku mi přijde toho materiálu docela dost. Možná jsem měla koupit lehčí softshell, než ten ze kterého je bunda.

DSCF5504

Velkým štěstím bylo, že bunda měla běžný zip, ke kterému se dal odpovídající koupit, takže nebylo třeba do původní bundy vůbec zasahovat. Prostě vsadku do bundy vepnete a když jí nepotřebujete, zase jí odepnete. Aby nebyly vidět gumičky na stahování a švy, vypodložila jsem vnitřní stranu vsadky příjemnou bavlněnou látku se zebrami. Jsem zvědavá co dalšího neobvyklého si na mě zase někdo vymyslí :)

DSCF5505

Celou sobotu jsem nakonec věnovala šití šatů do soutěže Festivalu šití. Ještě v pondělí jsem si říkala, že na to kašlu, že to nestíhám, ale ve čtvrtek jsem se hecla a zašla koupit látku. V galerii jsou v současné době modely vypadající někdy až profesionálně, tak si nejsem jistá, jestli mám vůbec nějakou šanci, ale později bych litovala, že jsem do toho nešla. Takže celý páteční večer a sobotu jsem věnovala návrhu a výrobě těchto šatů. Až se mi je podaří „profesionálně“ vyfotit, napíšu o nich článek. Odeslat fotografie musím do konce dubna, takže už moc času nezbývá. V dalším článku je určitě uvidíte.

Můj stolní mini odpadkový koš (květináč) na odstřižky a nitě po této akci trochu přetekl :) Nevíte náhodou někdo jak se brousí řezací nůž u overlocku? Mám pocit, že už by si to zasloužil.

DSCF6258

Tak hurá na další víkend!

1x reakce na “Víkendový záchvat šití”

  1. Adéla napsal:

    Zdravím, tak na nosící vsadku se právě chystám já! Těhotenský kabát jsem podědila a po první dceři nemám na nošení nic neb se nerada nosila. Druhá je pravý opak a už se ochladilo a fouká nám do bundy :)) Tak doufám, že dopadnu stejně obstojně! Studuji Vaše fotky a jsem za ně ráda, moc díky! Uvidíme, jak se zadaří.

Napsat komentář