Zavinovací halenka

Po týdnu bez šicího stroje na dovolené jsem začínala pociťovat mírné abstinenční příznaky, takže jsem si musela hned po příjezdu něco ušít. Vybrala jsem kostkovanou látku co jsem si přivezla z Londýna, prolistovala střihy co mám doma a nakonec vybrala halenku z Burdy (119 4/2013), kterou jsem už jednou šila, tudíž jsem nemusela znovu připravovat střih. V zápalu šítí jsem zapomněla fotit, takže následují jen fotky hotového modelu.

Látka je neuvěřitelně měkká a příjemná na nošení, pořád nemůžu uvěřit, že stála jen 2 libry.

DSC_0152

Předek halenky je tvořen ze dvou stejných překřížených dílů.

DSC_0150

Spodní díl se zavazuje okolo pasu pomocí vázačky uchycené v bočním švovém přídavku.

DSC_0151

Druhý díl se k prvnímu připíná pomocí dvou oček a knoflíků.

DSC_0154

Lem výstřihu je vyřešen podsádkou vyztuženou zažehlovacím vlizelínem.

DSC_0157

Zezadu je halenka vytvarována dvěma záševky. Látka je opravdu lehká, takže mi při tom šití záševků trochu popojela a vodorovné linie na sebe úplně přesně nenavazují. Nebyla jsem si jistá, že se mi to na podruhé povede lépe a už  byl čas jít spát, tak jsem to tak nechala.

DSC_0156

Střih téhle halenky se mi moc líbí a zřejmě jsem ho nepoužila naposledy. Jen jednu nevýhodu tahle halenka má. Přední díly nedrží napevno a při pohybu se výstřih vlní a rozvírá, takže pod halenku nosím ještě tílko,  abych nemusela neustále kontrolovat jestli mi někde nevykukuje podprsenka. Stejně se chová i první halenka z jiného materiálu, takže to není materiálem ale střihem. Počítejte s tím pokud se chystáte tuto halenku šít.

Látka mi ještě zbyla, takže možná dojde i na klasickou košili :)

Napsat komentář